Nowość! Nity zrywalne INOX A2

Nierdzewne nity zrywalne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości wykonać gwintowania z uwagi na małą ilość miejsca, ograniczoną wytrzymałość materiału lub po prostu brak czasu. Takie rozwiązanie pozwala na znaczne obniżenie kosztów produkcji.

Nity zrywalneNasz sklep stale powiększa swoją ofertę, wychodząc na przeciw ciągle rosnącym wymaganiom klientów. Tym razem nową pozycją stał się element bardzo często używany w różnego rodzaju gałęziach przemysłu. Stosuje się go w celu trwałego połączenia elementów wykonanych z różnego rodzaju materiałów.

Nity zrywalne Stal Nierdzewna A2

Materiał z którego wykonane są nasze nity gwarantują niebywałą wytrzymałość. Dzięki nim możliwe jest łączenie płaskich fragmentów konstrukcyjnych. Wykorzystywane są najczęściej kiedy niemożliwe jest wykonanie gwintowania z uwagi na małą ilość miejsca, ograniczoną wytrzymałość materiału lub po prostu brak czasu. Takie rozwiązanie pozwala na znaczne obniżenie kosztów produkcji.

 

 

 

Charakterystyka:

  • Rozmiary: od 3x6mm do 6,4x25mm
  • Materiał: Stal Nierdzewna INOX
  • Gatunek: A2 (AISI 304, EN 1.4301) - gatunek A4 dostępny jest wyłącznie na zamówienie
  • Norma: DIN 7337
  • Rodzaj: Nit z łbem płaskim

Nitowanie - o co chodzi ?

Nitowanie najprościej mówiąc polega na trwałym połączeniu dwóch elementów konstrukcyjnych. W zależności od rodzaju nitów technologia wykonania może się delikatnie różnić. W tym artykule skupimy się jedynie na nitach standardowych czyli właśnie zrywalnych.  

Budowa elementu: główka, szyjka oraz zakówka

Taki rodzaj łączenia rozpoczyna się od wykonania otworów w łączonych elementach. Następnym krokiem jest osadzenie w nich nitu oraz zamknięciu go poprzez uderzenie (najczęściej specjalnie do tego przeznaczoną maszyną - nitwnicą). Podczas technologi nitowania dochodzi do oderwania się główki dzięki czemu tworzy się stabilne i nierozelwane połącznenie. 

Nity - rodzaje

Choć nity zrywalne są tymi najpopularniejszymi, dzisiejszy rynek dostarcza nam całą gamę tych produktów różniących się od siebie sposobem montażu, zastosowaniem czy kształtem. Najbardziej pomocna będzie jednak ich klasyfikacja według zastosowania:

  • Nity zrywalne - wykonywane są z różnego rodzaju materiałów, ich zastosowanie jest tak ogromne że jednoznaczne sprecyzowanie ich przeznaczenia jest bezcelowe.

  • Nity zamknięte - zwane inaczej szczelnymi, stosuje się je w miejscach wymagających ochrony przed wodą czy powietrzem.

  • Nity otwarte - stosowane przy pracach nie wymagających wysokich obciążeń.

  • Nity szczelne - znajdują zastosowanie w konstrukacjach wymagających dobrej szczelności przed różnymi płynami.

  • Nity rozprężne - stosowane najczęściej w blacharstwie, mają bardzo dużą siłę zacisku. Zatrzymują końcówkę trzpienia, a następnie pęcznieją po stronie wewnętrznej, co sprawia, że są niezwykle wytrzymałe na rozciąganie.

  • Nity rozwidlone - ich przeznaczeniem są przede wszystkich miękkie materiały takie jak plastik czy drewno.

  • Nity rowkowane - ze względu na posiadane rowki, stosowane są w otworach nieprzelotowych.

  • Nity wpuszczane - inaczej nity otwarte, które podczas aplikacji wpuszcza się obustronnie w otwór. Dzięki temu powierzchnia staje się idealnie płaska.